13 Aralık 2015 Pazar

Los Amantes Pasajeros (2013)

Aklımı Oynatacağım!
I'm So Excited!

I'm so excited
Pedro Almodovar, şimdiye kadarki en kötü ama en eğlenceli ve muhtemelen en GAY filmiyle karşınızda!

Almodovar sinemasını çok severim. Her zaman sonu şaşırtmacalıdır ve kesinlikle bir yerinden LGBTİ temalıdır. Bu filmde ise Almodovar sınırlarının dışına taşmış ve tam anlamıyla GAY temalı bir film yapmış. Şimdiye dek yaptığı filmlere baktığımızda ortalama bir yerde bile değil maalesef bu film ancak o kadar komik ki bunları pek de düşünmüyorsunuz izlerken.

Film bir uçakta geçiyor. Uçağın pilotları, Business Class yolculara bakan hostesleri ve Business Class yolcuları hikayemizin ana karekterleri. Economy Class yolcuları ise her zaman olduğu gibi figüranı oynuyorlar.

Filmin kadrosuna baktığımızda Penelope Cruz ve Antonio Banderas da bulunuyor ancak filmde öyle ahım şahım rolleri yok bu Hollywood oyuncularının. Filme çok güzel bir ivme kazandırıyorlar ilk dakikalarda.

Gelelim filmin konusuna… Tüm dünyadaki erkek uçuş görevlilerinin çoğunda olduğu gibi bu filmdeki uçuş görevlilerinin yönelimi de kendi cinslerine, yani eşcinseller. Uçakta eşcinsel olan sadece uçuş görevlileri değil daha başka eşcinsel karakterler de var ama söyleyip de heyecanı kaçırmayım.
I'm so excited
Üçü de ayrı ayrı komik ve eğlenceli karakterler. Yolcular da karakter olarak uçuş görevlilerinden daha az marjinal değiller. Her birinin ayrı bir arızası var. Uçak kalktıktan kısa bir süre sonra uçakta bir sorun olduğu fark ediliyor ve en yakın havaalanına doğru inişe geçiliyor. Tüm bu hengamede uçaktakilerin hayatlarına tanık oluyor ve onların birbirleri ile bağlantılarını keşfediyoruz.

Çok fazla beklentiye girmeden keyifli vakit geçirmek için izlenilebilecek bir film yapmış ALMODOVAR. Ben izlerken çok eğlendim. Bakalım siz beğenecek misiniz filmi?

Film Hakkında:
  Yönetmen: Pedro Almodóvar
  Senaryo: Pedro Almodóvar
  Oyuncular: JAntonio Banderas, Penélope Cruz, Coté Soler, Antonio de la Torre, Hugo Silva, Miguel Ángel Silvestre, Laya Martí, Javier Cámara, Carlos Areces, Raúl Arévalo, Pepa Charro, Nasser Saleh, Concha Galán, José María Yazpik, Guillermo Toledo
  Yapım Yılı: 2013
  Ülke: İspanya
  Dil: İspanyolca
  Süre: 90 dakika
I'm So Excited! (2013) on IMDb

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder